Jste zde

Tradiční „BARMAŇÁK“ nezklamal!

Ve dnech 30. října až 3. listopadu se na naší škole uskutečnil již tradiční barmanský kurz, který má za úkol prohloubit znalosti studentů, kteří po vystudování svého gastronomického oboru odejdou do restaurací a luxusních barů, kde je za potřebí tento kurz mít a využívat znalostí a dovedností v něm získaných..

Letos do naší školy zavítal velmi sympatický, vtipný a především zkušený barman p. František Holík, který během své kariéry procestoval skoro celý svět. Zkušenosti nabíral např. v Moskvě, Austrálii a Německu. Když se vrátil ze světa zpět do České republiky, rozhodl se, že začne vyučovat barmanství a předávat své zkušenosti mladým lidem. 

Během celého týdne se studenti věnovali jak teorii, tak míšení nápojů. Celá výuka probíhala tak, že na začátku p. Holík (svým uměleckým jménem Freddy) vždy řekl pár informací o nápoji, jeho původu, postup přípravy a poté ho před všemi studenty namíchal. Prezentaci míchaného nápoje vždy prodal svými barmanskými triky, úsměvem a vždy sklidil obrovský potlesk. Po ukázce od instruktora pak přišla řada na všechny studenty, kteří se za celý týden naučili plno vychytávek, triků a technik přípravy nápoje. Každý den studenti namíchali alespoň tři nápoje, které si pak za odměnu vypili, a pak se s plným žaludkem pustili do teorie.

Každé ráno během týdne přicházeli studenti do třídy, kde kurz probíhal, velmi pozitivní a usměvaví, ale v pátek 3. listopadu, kdy se konal poslední den kurzu, to bylo trochu jiné. Čekal je totiž písemný test se 60 otázkami, týkajícími se teorie a poté praktická zkouška, kdy si každý student vylosoval nápoj a ten před všemi studenty, a samozřejmě před p. Holíkem, namíchal. 

I přes všechnu nervozitu a strach to všichni studenti zvládli a v pátek v odpoledních hodinách obdrželi za znění Smetanovy Vltavy certifikát jak v českém, tak anglickém jazyce a zlatou medaili se svým jménem.

Jako účastník kurzu hodnotím celý týden velmi kladně a pozitivně. Doufám, že vše, co jsem se naučil, mi v hlavě dlouho zůstane a všechny zkušenosti pak uplatním v praxi.  

Marek Musil  HT3

Copyright©2014 www.vassboskovice.cz

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer