Jste zde

Technologie pokroku

Ve dnech od 9. do 13. 10. 2017 se na brněnském výstavišti uskutečnil Mezinárodní strojírenský veletrh. 

Já a moji spolužáci z IT4 v doprovodu učitelů (Hlaváčka, Kotlána a Hrdého) jsme se tohoto veletrhu zúčastnili ve středu 11. 10. K vidění zde byl ukázky průmyslové automatizace, elektrotechniky, obráběcích technologií a mnohé další. 

Areál byl rozdělen do několika pavilonů, ve kterých bylo asi kolem 1500 vystavovatelů z 32 různých zemí, např. Rakouska, Čínská lidová republika, Česká republika, Itálie, Indie.

Po příchodu do areálu jsme se rozdělili do skupin a začali jsme podle libosti procházet stánky s technologiemi, které se nám nejvíce zamlouvaly. U některých stánků jste si mohli vyzkoušet střelbu na cíl nebo virtuální realitu. Vidět jste mohli model auta v měřítku 1:1 vytisknutý 3D tiskárnou, který byl až na dotek důvěryhodnou kopií. Rozprašovač aerosolu, který ochlazoval okolní vzduch, ale nepoškozoval elektronické obvody. Byli zde zastoupeni i LEGO roboti, se kterými můžeme pracovat i na naší škole. 

Mě však nejvíce zaujala ukázka, kterou si pro tento veletrh připravila Armáda České republiky. K vidění byl modernizovaný bojový vrtulník Mi-171Š doplněný protivzdušnými prvky obrany, dva polní laboratorní kontejnery, vojenské úkryty IGLU, pyrotechnické a protichemické obleky, pozemní přepravní jednotka UGV Taros, zdravotnické automobily Landrower a Iveco, bojové obojživelné vozidlo Pandur se systémem odchytávání příchozích střel, vybavený 30mm kanónem, který je možno ovládat z bezpečí vozidla nebo dálkově pomocí laseru. Toto vozidlo jsme viděli plně připravené do bojových podmínek. Mohli jsme si vyzkoušet simulátory pozemních i vzdušných sil a projít testy fyzickýé zdatnosti. U tohoto stanoviště jste si také mohli pohovořit s profesionálními vojáky, ale i se studenty vojenské školy a dozvědět se, jaké to je být vojákem či studentem vojenské školy. 

Podle mého názoru byl veletrh spíše pro manažery velkých firem hledajících nové technologie pro svůj růst. Ale i tak jsem z této návštěvy odešel příjemně překvapen.

Oplušil J. IT4

 

Copyright©2014 www.vassboskovice.cz

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer