Jste zde

TECHAGRO 2018

Dne 12. 4. 2018 celá naše třída VP1 jela do Brna na výstaviště na Mezinárodní veletrh zemědělské techniky TECHAGRO 2018. Kolem osmé hodiny ranní jsme vyjeli vlakem z Boskovic, ve Skalici jsme přestupovali. V Brně jsme tramvají dojeli k výstavišti a po sdělení plánu a přepočítání účastníků akce jsme měli rozchod. Kolem dvanácté hodiny jsme mohli opustit výstaviště a jet domů. Po výstavišti jsme se pohybovali ve skupinkách. Plán byl jasný: prohlédnout si výstaviště, stánky, produkty, stroje a veškerou techniku.

Počasí vyšlo krásně. Orientace na veletrhu byla jednodušší s mapami, které nám byly poskytnuty. Nejblíže u vchodu byla umístěna hospodářská zvířata. Ta naši skupinku zaujala nejdřív, a zaujala nejen nás. O zvířata byl opravdu velký zájem. Asi 10 minut jsme si prohlíželi zvířata a pak následovala ukázka dojení pomocí moderního dojicího stroje.

Následně jsme zavítali do haly, kde probíhala prezentace traktorů. Byly tam vystaveny nové traktory značek Zetor, John Deere, Claas a spousta dalších. Prohlédli jsme si traktory, které nás zaujaly svým elegantním designem, prošli jsme celou halu a vyšli jsme zadním vchodem.

Měli jsme namířeno k expozici myslivosti. Já osobně musím říci, že mě zaujala nejvíce. U myslivosti tam toho bylo snad nejvíce: lovecké nože, nábytek, lovecké trofeje, posed, oblečení, všemožné vybavení, zbraně, odznaky i plyšáci. Nejvíce mě nadchl právě nábytek, do kterého byly všity kožešiny, vsazeny parůžky, nebo třeba jídelní stůl, v jehož středu byly pod sklem vyřezávané motivy zvěře a přírody. Bylo úžasné, s jakou precizností byl nábytek vyráběn. Tam se mi to líbilo nejvíce.

A v poslední řadě jsme si to namířili do haly, kde byla výstava produktů a náčiní, týkající se zahradnictví a především včelařství. Tam nesměly chybět různé druhy medu, samozřejmě ani medovina.

Na TECHAGRU samozřejmě nesměly chybět snad nejvíce vyhledávané stánky, a to stánky s jídlem. Bylo tam opravdu snad všechno. Od masa, přes sýry až po halušky nebo oblíbené frgály. Celou akci jsem si užila, byla tam příjemná atmosféra a opravdu zajímavé výstavy. Stálo to za to.

Kristýna Komárková VP1

Copyright©2014 www.vassboskovice.cz

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer