Jste zde

Moje praxe

Konečně večer!  Usínám..

„ Dobrý den!, Nashledanou!, Ahoj!, Tak, co si dáte? Pivko jako vždycky? Domácí limonádu? Jakou máme? Bezovou, malinovou, mátovou, grepfruitovou.  Káva? Latté? Určitě… Něco sladkého? Děkuji. Prosím.. S placením prosím u baru u kolegyně, děkuji! „

Takovými frázemi mluvím na praxi každý den, každou chvíli, prostě pořád. Stále to samé- objednat, nachystat, odnést ke stolu, vyřídit v kuchyni objednávky.

Hlavně být milá a usměvavá. Největší shon nastává odpoledne, kdy přijdou studenti a maminky s dětmi. To jsou samé míchané nápoje, domácí limonády, džusy a hlavně kafíčka. To je pak samé cappuccino a latté. S kávovarem jsem si dřív moc nerozuměla, ale teď už jsme větší kamarádi než na začátku! Do toho kamarádky, které se za mnou přijdou podívat a říct, co je nového.

Praxe, jak tak pozoruji, není jen o práci, ale hlavně i o komunikaci s lidmi. Musím nabízet nápoje, hlavní jídla a dezerty. Obsluhovat i méně příjemné zákazníky a stále být milá a usměvavá. A to můžu říct, že není tak lehké! A tohle heslo platí- NÁŠ ZÁKAZNÍK- NÁŠ PÁN! Určitě někdy neplatí, i když musím splnit každé přání hosta. A to zrovna není lehké!

Večer začínají chodit tatínci „na jedno “. Natočit pivo není tak snadné, jak jsem si myslelas začátku. Pivo se točí po skle, dobrá pěna nesmí chybět!

Někdy není ani čas se napít, natož najíst! Naštěstí mám úžasnou kolegyni, která mi dá chvíli volna na snězení studeného oběda. Většinou ho zhltnu a ještě utíkám na toaletu, protože to vůbec nestíhám. Potom už jen stačí umýt kávovar, umýt špinavé nádobí, vynést odpadky, spočítat tržbu a zhodnotit den.

Praxe mi dává zabrat, je náročná, ale dává mi i hodně zkušeností. Jsem ráda, že si tuto práci můžu vyzkoušet  a říct, že je opravdu náročná! A teď už vím, že nemá cenu servírky zbytečně provokovat!

Crrr….. budíček a jdu zase na to!!

 Ondruchová Tereza KZ3

Copyright©2014 www.vassboskovice.cz

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer