Jste zde

Miláno

Ve dnech 26. 11. -17. 12. 2016 se někteří studenti třetího a čtvrtého ročníku oboru Veterinární prevence zúčastnili odborné praxe v zahraničí. Cesta byla velice dlouhá (13 hodin), ale zvládnout se dala celkem bez problémů. Po absolvování této cesty přes několik států až do samotné Itálie jsme se po chvíli čekání mohli ubytovat v hotelu Woodhouse. Ubytování bylo pěkné a čisté, jen domluva s paní majitelkou byla trochu náročná, ale to jen zřídkakdy. Velice těžká byla i domluva s agenturou zajišťující náš pobyt v Itálii a jejich uvítání nás celkem zaskočilo. 

Na našich pracovištích jsme byli rozděleni do dvojic a místa to byla velmi různorodá - od veterinární kliniky přes psí salón, práci na farmě až po práci ve "výrobě" masných výrobků. Toto pracoviště bylo na husí farmě, kde se ale vyskytl virus, a tak nebyla zvířata, o která bychom se mohli starat. Na některých pracovištích byl občas problém se domluvit, ale vždy jsme vše zvládli. Jako velkou zkušenost jsme brali i cestování do práce, kdy jsme jezdili např. autobusem, metrem nebo vlakem.

O víkendech jsme měli kulturní program. První sobotu jsme navštívili muzeum, které se nám všem moc líbilo. Byla tam vystavena vycpaná zvířata od malého pavouka až po obrovského slona. Druhou kulturní akcí byla prohlídka hradu Sforza castle. 

V Itálii jsme strávili tři týdny a hodnocení všech účastníků se dost liší. V čem se ale shodneme je fakt, že jsme získali velké zkušenosti do budoucna, ať už kladné nebo záporné.

Olga Chvátalová, Kristýna Stehlíková, VP3 

Copyright©2014 www.vassboskovice.cz

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer