Jste zde

HT4 na veletrhu Gaudeamus

Brněnské výstaviště opět po roce nabídlo možnost mladým lidem vybrat si z více než tří set škol, které na svých stáncích lákaly potencionální uchazeče o studium. Mluvíme zde o největším veletrhu vzdělání Gaudeamus, který trval 4 dny v době od 31.10. do 3.11. 2017.

Stejnojmenná studentská píseň, podle které se veletrh jmenuje, oslavuje radosti studentského života a mládí. I návštěvníci veletrhu se bavili a radovali. Všichni vystupující se snažili co nejlépe zaujmout různými doprovodnými programy. Z některých stánků se linula moderní hudba, jinde zase prováděli efektivní chemické pokusy. Koho by také nezaujala bouřlivá reakce po slití dvou nevinně vypadajících kapalin. Dalšími programy byly užitečné soutěže a různé hry.

Střední školy absolvují i ti, kteří o další studium nemají zájem. Musí si tedy najít zaměstnání, což se bez dostatečné praxe může jevit jako velký problém. I pro takové zde byla pomocná ruka. Řada seminářů a přednášek zabývajících se touto problematikou probíhala po celé 4 dny konání veletrhu. My, studenti  HT4, jsme se žádné přednášky neúčastnili, ale úplně nám postačila bohatá prezentace vysokých škol. Mnozí z nás získali novou inspiraci, jiní si potvrdili, že školu, kterou si vybrali, chtějí v budoucnu studovat.

Doslova sladkou tečkou na závěr byly stánky s občerstvením a nápoji na nádvoří budov G1 a G2, kde vládla velice příjemná atmosféra společnosti mladých a motivovaných lidí.

                                                                                                                          M.Diallo, HT4

Copyright©2014 www.vassboskovice.cz

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer