Jste zde

Exkurze do Prahy

Ve dnech od 10. 10. 2017 do 13. 10. 2017 se konala již tradiční exkurze do Prahy určená především pro 3. ročníky oboru Ekonomika a podnikání. 

Zahájení akce bylo v úterý 10. 10. 2017 v 6.50 hod. na vlakovém nádraží v Boskovicích. Když se všichni účastníci úspěšně sešli, mohla započít trasa směr Praha. Cesta byla poněkud zdlouhavá, ale všichni se dokázali zabavit. Někteří spali nebo si povídali, někdo poslouchal písničky či sledoval filmy. Po více než dvouhodinové cestě všichni konečně vystoupili na hlavním vlakovém nádraží v Praze. Z hlavního nádraží však na účastníky čekala ještě cesta metrem na ubytování. Žáci s učitelským dozorem splaveni z cesty si s radostí ponechali zavazadla na recepci hotelu a zanedlouho se všichni znovu vydali na cesty, tentokrát však již na všechny zúčastněné čekal program. Jako první bod plně nabitého programu byla prohlídka Pražského hradu. Prohlídka okruhu B s průvodcem obsahovala návštěvu nejen Starého královského paláce, k němuž patří i například kostel Všech svatých či Vladislavský sál, ale i návštěvu baziliky sv. Jiří, kde všem byly sděleny velmi zajímavé informace, nebo také procházku po Zlaté uličce nebo prohlídku katedrály sv. Víta. Poté všichni odjeli zpět na hotel, aby si chvíli odpočinuli, protože večer je ještě čekalo filmové představení v OC Letňany. 

Druhý den byla hlavním bodem programu městská čtvrť Josefov s židovským hřbitovem a synagogami. Odpoledne byla v plánu návštěva České televize na Kavčích horách, kde byl všem umožněn přístup do jednotlivých studií a byla možnost nahlédnout, co a jak se používá při natáčení. Mimo to mělo pár šťastlivců možnost potkat nějaké známé tváře, například herce Josefa Dvořáka. Jako další zastávka byl Petřín, kde si většina žáků včetně pedagogů  troufla vylézt až nahoru na rozhlednu, kde byl opravdu krásný výhled na okolí. Poté ještě navštívili, tentokrát již všichni, zrcadlové bludiště. Večer následovala procházka po centru Prahy a odjezd zpět na hotel. 

Program na třetí den již nebyl tak nabitý, jelikož to byl zároveň den odjezdu zpět domů. Jeho náplní byla jen prohlídka Staroměstského náměstí, kde byl zároveň rozchod až do pravého poledne, kdy všichni zúčastnění nasedli zpět do vlaku a s nakoupenými dárky a suvenýry směřovali ke svým domovům. 

Tato exkurze byla přínosem pro všechny zúčastněné, kteří obohatili své vědomosti nejen v oblasti historie, ale také z hlediska techniky či židovských tradic. 

Barbora Schulzová, EP4

Copyright©2014 www.vassboskovice.cz

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer