Jste zde

Rozhovor o lyžařském kurzu

Od lyžařského kurzu v Zettersfeldu, oblast Vysoké Taury, uběhlo už několik týdnů, ale stále v naší paměti zůstaly překrásné vzpomínky na hornatou krajinu a na vločky, které kolem nás poletovaly. Něco o svých zážitcích nám řekne Žaneta.

 • Jakou dobu jste strávili na lyžařském kurzu?
  Odjížděli jsme 11. 1. 2018 v pozdních hodinách a 16. 1. jsme se brzy ráno vrátili.

 

 • Jaké jsou Vaše pocity z lyžařského kurzu? Chtěla byste si svoje zážitky zopakovat?
  Moje pocity jsou pozitivní… jak jste říkala, krajina byla okouzlující a zážitky na pokojích zábavné a doslova nezapomenutelné. Jak jsem již zmiňovala, kolektiv byl super. A ano, jednoznačně bych si je zopakovala.

 

 • Byla jste spokojena s Vaším ubytováním? Jaké bylo stravování?
  Na místě jsou dvě budovy. V první jsme byli ubytovaní. Měli jsme pokoj (+ vlastní koupelnu) pro pět osob.
  Druhou budovou je restaurace, kam jsme celý pobyt chodili na snídaně, obědy a večeře. Stravování bylo průměrné, pro nás především nezvyklé.

 

 • Byli jste děleni na skupiny? Pokud ano, do jakých skupin se řadila vaše třída?
  Rozdělili jsme se do tří skupin, podle zkušeností, tedy v 1. skupině byli nejlepší a ve 3. začátečníci. Z naší třídy nás jelo devět a osm z nás patřilo k 1. skupině, kterou vedl pan učitel Reitschmied. Devátý z nás lyžoval ve 2. skupině pod vedením pana učitele Novotného.

 

 • Popsala byste nám areál, v němž jste se nacházeli? Myslíte si, že byla dobře vybraná lokalita? Jaké bylo počasí v době pobytu?
  Lyžovali jsme ve výšce 1 500 metrů nad mořem. Areál disponoval deseti lanovkami, díky nimž jsme měli možnost jezdit na různě obtížných sjezdovkách různé délky. Celý ski areál měl rozlohu 40 kilometrů.
  Myslím, že lokalita byla zvolena výborně. Kolem nás se nepohybovalo příliš mnoho lidí. Sjezdovky byly upravené. Jediný problém podle mého názoru byl velký počet sjezdovek – špatně jsme se orientovali. Měli jsme štěstí i na pěkné počasí, tudíž z vrcholu byl nádherný výhled. Jen jeden den byl mlhavý, viděli jsme jen pár metrů před sebe, což dokazují i nějaké ty modřiny.

Na závěr bych chtěla říct, že i přes to, že ne všechny zážitky jsou jen ty pozitivní, se těším na příští rok, až se do Rakouska pojede znovu. Doufám, že se nám podaří padnout na tak dobrý kolektiv, jako byl letos.

Simona Bednářová, Žaneta Sirková EP2

Copyright©2014 www.vassboskovice.cz

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer