Jste zde

Adventní Drážďany

Naše škola pořádala 2. 12. 2016 exkurzi do Drážďan. Takovouto možnost jsem si nechtěla nechat ujít, a tak jsem neváhala a přihlásila se. Vidět místo, kde se natáčely Tři oříšky pro Popelku, nebo vánoční trhy – to byl mnou očekávaný zážitek.

A tak jsme ráno v 5 hodin vyjeli z Boskovic. Cesta utekla celkem rychle, protože paní průvodkyně povídala o starých Drážďanech a především o osudu jejich obyvatel na konci druhé světové války, kdy zde došlo k obrovskému bombardování. V Německu jsme byli kolem 11. hodiny a následovala prohlídka Moritzburgu. Zámek byl v zimním období uzavřen, ale to nic nemění na tom, že jsme viděli schody, po kterých utíkala Popelka a ztratila střevíc, ale i okénko, kterým Popelka nahlížela do sálu.

Kolem 12. hodiny jsme pokračovali do Drážďan na vánoční trhy a prohlídku starého města. Nejdříve jsme navštívili Zwinger, kde nám paní průvodkyně podala zajímavý výklad o historii města. Dále nás čekal kostel saského dvora, do kterého jsme nahlédli. Kostel a ostatní památky byly vystavěny z vápence, a proto postupem času ztmavly, až zčernaly. Poté jsme nahlédli z krásné Brühlovy terasy a viděli řeku Labe. Nakonec jsme prošli centrem města, prohlédli si asi nejznámější stavbu Drážďan kostel Frauenkirche. Ulicí Münzgasse jsem došli na vánoční trhy a do nákupního střediska. Po tříhodinovém rozchodu nás čekal návrat zpět do Boskovic.

Doma jsme byli okolo 22:00 plní zážitků a krás Drážďan.

Natálie Nespěchalová, VP1

Copyright©2014 www.vassboskovice.cz

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer